Správa nehnuteľností

Prenájom so psom

články - Prenájom s domácim zvieraťom
Ako prenajímatelia ste sa už zrejme rozhodovali, či prenajať byt záujemcovi so psom alebo iným domácim zvieraťom. Tu je niekoľko výhod, ktoré vám takýto prenájom môže priniesť.

Úvod

Možno máte zlú skúsenosť s predchádzajúcim nájomníkom so psom, preto teraz radšej uprednostňujete nájomcov bez domácich zvierat. Alebo sa len obávate možného poškodenia bytu a jeho zariadenia, preto sa vždy rozhodnete pre tú bezpečnejšiu možnosť. V konečnom dôsledku je len na vás, komu sa rozhodnete byt prenajať. Avšak poskytnúť nájomcovi prenájom s domácim zvieraťom vám môže priniesť viacero výhod.

Väčší počet potenciálnych nájomcov

Ak povolíte psa alebo napríklad mačku vo svojom byte na prenájom, zvýšite si počet potenciálnych nájomcov a získate konkurenčnú výhodu oproti iným bytom. Je veľa ľudí, ktorí majú psa alebo iného domáceho miláčika a hľadajú si prenájom.

Záujem o dlhotrvajúci prenájom

Nájomníci so zvieraťom majú tendenciu zostať dlhšie v jednom byte, pretože je pre nich ťažšie nájsť si nehnuteľnosť na prenájom. Vďaka tomu budete mať dlhšie trvajúce nájomné zmluvy, čo pre vás znamená stabilnejší príjem z prenájmu.

Lepšie vzťahy s nájomcom

Povolenie domácich zvierat môže medzi vami a nájomníkom vytvoriť lepší  a pevnejší vzťah. Ak nájomcovi povolíte  priniesť si svojho domáceho miláčika do bytu, bude pravdepodobne menej náchylný k problémom alebo sťahovaniu. To môže viesť k dlhodobému a harmonickému vzťahu s nájomníkom. Tému vzťahov s nájomcami podrobnejšie rozoberáme v článku 5 zásad, ako mať dobré vzťahy s nájomcom.

Vyššie nájomné

Keďže len určitá časť prenajímateľov povoľuje domáce zviera, ľudia so psom hľadajúci prenájom majú čiastočne obmedzené možnosti, z ktorých vyberať. Vy vďaka tomu môžete požadovať vyššie nájomné v porovnaní s prenajímateľmi, ktorý domáce zvieratá zakazujú. Povolenie domácich zvierat so sebou prináša samozrejme aj riziko, že zviera byt znečistí alebo poškodí jeho zariadenie. To, že ste sa rozhodli toto riziko podstúpiť môže byť ďalším z dôvodov, prečo si vypýtať vyššie nájomné.

Prípadne sa na začiatku nájomného pomeru dohodnite s nájomcom, aby uhradil jednorazový paušálny poplatok, ktorý použijete na vyčistenie bytu po skončení nájomného pomeru. Výšku tohto poplatku si dohodnite podľa toho, aké vysoké zvyknú byť vo vašom meste poplatky za vyčistenie bytu upratovacími spoločnosťami.

Online asistent pre prenajímateľov trh.eu vám vygeneruje nájomnú zmluvu, v ktorej môžete uviesť, či chcete povoliť domáce zvieratá vo vašej prenajímanej nehnuteľnosti.

Dostávajte aktuálne informácie o problematike prenajímania nehnuteľností

Zadaním svojho e-mailu súhlasíte s prijímaním e-mailov s aktuálnymi informáciami o problematike prenajímania nehnuteľností od trh.eu, vrátane marketingových e-mailov, a súhlasíte s Pravidlami ochrany súkromia.

Podobné články
články - odpis stavu meračov
Správa nehnuteľností

Odpis stavu meračov

články - nedoplatky za energie
Správa nehnuteľností

Čo urobiť, aby nájomca uhradil nedoplatky za energie?

Financie

Ako na férové vyúčtovanie energií